ФРАНЦУЗСЬКА ТЕХНОЛОГІЯ ЗАХИСТУ ЗЕРНОВИХ
ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ: +38 044 287 48 28
  • Українська
Close
ФРАНЦУЗСЬКА ТЕХНОЛОГІЯ ЗАХИСТУ ЗЕРНОВИХ ФРАНЦУЗСКАЯ ТЕХНОЛОГИЯ ЗАЩИТЫ ЗЕРНОВЫХ
+38 044 287 48 28 contact@sojam.ua
Як захистити зерновий врожай

Найбільшу небезпеку для зерна представляють жуки, кліщі та моль. Відсутність захисних заходів призводить до псування більш ніж 15% врожаю. Ще 5% можуть знищити гризуни. Щоб уникнути таких наслідків, необхідно застосовувати комплексний підхід по боротьбі зі шкідниками.

Що входить в комплекс захисних заходів

Для забезпечення повноцінного захисту врожаю рекомендується проводити такі заходи:

  1. Підготовка сховища.
  2. Післязбиральна обробка зерна (очищення, сушіння, сортування).
  3. Знищення шкідників.

Щоб не допустити розвитку захворювань та поширення комах після завантаження, потрібно постійно моніторити рівень вологості та температури в приміщенні.

Як підготувати приміщення до зберігання зерна

Насамперед проводиться ретельне прибирання сховища та прилеглої до нього території. Необхідно викорінити бур’яни, очистити поверхні від бруду та нальоту, перевірити вентиляційну систему.
Другий етап – дезінсекція. З метою знищення комах можуть застосовуватися газові засоби (тільки у випадку абсолютної герметичності приміщення), аерозолі та рідкі інсектициди.
Важливо! Проводити дезінсекцію потрібно не тільки всередині сховища, але й зовні (бажано в радіусі 5 м). Адже комах на прилеглій території може бути навіть більше, ніж у самому приміщенні.

Якщо для обробки врожаю застосовувалася небулізація, то цей етап можна пропустити, та відразу перейти до фінальної частини підготовки сховища – дератизації. Для боротьби із гризунами використовуються різні приманки, мишоловки та липкі стрічки. Зазвичай однієї лише профілактики недостатньо. На протязі зберігання доведеться проводити повторну дератизацію.

Обработка зерна

Післязбиральна обробка зерна

Підготовка зерна до подальшої експлуатації включає в себе три етапи:

  1. Очищення. Практично відразу після збору із пшениці видаляють дрібні та великі домішки. Залежно від ступеню засміченості та цільового призначення врожаю розрізняють три рівні очищення: попереднє, первинне та вторинне (насіння і харчова галузь).
  2. Сортування. Цей етап зазвичай поєднують із вторинним очищенням. За допомогою сепараторів, аспіраторів та сортувальних столів зерна діляться за рівнем вологості, засміченості та розміром.
  3. Сушка. Вологі запаси зберігаються недовго через процес самозігрівання. Тому їх просушують до прийнятних значень. У випадку з пшеницею це 12-13%.

Внаслідок проведення очищення, сортування та сушіння врожай буде зберігатися довго, без втрат у якості. Також низька вологість дозволить знизити ризик атаки кліщів. Але від комах це не захистить, боротися з ними потрібно спеціальними методами.

Ефективні способи захисту зерна від шкідників

Перед завантаженням в сховище врожай необхідно позбавити від довгоносиків, борошноїдів та інших комах. Чим ретельніше буде обробка, тим менше ризик масового поширення шкідників та якісно-кількісних втрат зерна. Найефективнішими методами вважаються охолодження, фумігація та небулізація.

хранение зерна: охлаждение зерна

Охолодження

Мета – створення некомфортного для комах холодного середовища. Більшість видів не можуть розмножуватися і повільно гинуть при температурі 00С. Щоб досягти таких показників достатньо запустити активне вентилювання та продування.

Якщо в запасах виявлено велику кількість дорослих особин, то знадобиться більш агресивний підхід. Зерно закладається в холодильні камери, де обробляється при -150С. При такій температурі швидко гинуть усі види шкідників.

Недоліком такого підходу, не враховуючи витрати не охолоджувальне обладнання, є ризик виникнення цвілі через підвищену вологість.

Фумігація

Фумігація – це боротьба зі шкідниками за допомогою отруйних парів та газів. Проводити її можуть тільки організації із відповідним дозволом. При цьому сховище має бути повністю герметичним і віддаленим від житлових будівель (мінімум 50 метрів).

Застосування такого методу дає хороший результат, але займає надто багато часу – від 15 до 20 днів (сама фумігація + дегазація). Раніше цього терміну експлуатувати зерно небезпечно.

фумигация зерна

Небулізація

Небулізація – це знищення комах розпиленням інсектициду «Пірігрен-50». Метод відрізняється високою швидкодією (72 години) та тривалим ефектом (від 3 до 12 місяців). Також варто відзначити, що препарат не залишає слід на кінцевій продукції (концентрація – 0%).

Читайте статтю Чи шкодить небулізації зерна його якості

Компанія Sojam, окрім самого інсектициду, виробляє обладнання для його розпилення. Техніка сумісна з механізованими елеваторами і може працювати на висоті до 100 метрів, при швидкості руху препарату від 20 до 1125 т/год.

Переваги небулізації із застосуванням інсектициду «Пірігрен-50»:

  • Економне розпилення – від 4 до 8 літрів на 100 т пшениці;
  • Період експозиції відсутній. Зерно можна використовувати відразу, в тому числі для харчової галузі;
  • Тривалий захист зерна від усіх видів комах, кліщів та молі – від 3 місяців до 1 року;
  • Проводити дезінсекцію самого місця зберігання необов’язково;
  • Препарат безпечний для людей (при дотриманні правил безпеки) та навколишнього середовища.

Висновки

Для захисту врожаю від шкідників необхідно застосовувати комплексний підхід. До нього входять такі заходи як підготовка приміщення, післязбиральна обробка зерна та небулізація.

    Якщо залишилися питання, заповніть форму