ФРАНЦУЗСЬКА ТЕХНОЛОГІЯ ЗАХИСТУ ЗЕРНОВИХ
ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ: +38 044 287 48 28
 • Українська
 • Русский
Close
ФРАНЦУЗСЬКА ТЕХНОЛОГІЯ ЗАХИСТУ ЗЕРНОВИХ ФРАНЦУЗСКАЯ ТЕХНОЛОГИЯ ЗАЩИТЫ ЗЕРНОВЫХ
+38 044 287 48 28 contact@sojam.ua
Чи шкодить небулізація зерна його якості

Українські зернові сховища кожен сезон піддаються атакам більш ніж 90 видів комах та кліщів. Саме тому захист зернових культур у період зберігання є актуальною проблемою сільського господарства. Небулізація – сучасний та ефективний метод усунення жуків без шкоди навколишньому середовищу.

Що таке небулізація

Небулізація зерна – це потокова технологія холодного розпилення із внесенням препарату «Пірігрен 50 ХТ». Обробку можна проводити як при закладанні врожаю в елеваторі, так і в процесі утримання чи вивантаження. Зерна рівномірно покриваються дрібними (10-20 мкм) частинками туману, не підвищуючи загальний рівень вологості. Через 3-4 дні дорослі особини комах та кліщів знищуються у повному обсязі.
Для розпилення препарату використовується спеціальне обладнання з підключеними форсунками. Допустима висота обробки – 100 м, швидкість руху сировини – від 20 до 1125 т / год. Виготовленням таких пристроїв на території України займається компанія Sojam, якій належить технологія небулізації зернових.
Метод холодного розпилення дозволяє позбутися від таких видів небезпечних шкідників:

 • Комірні довгоносики;
 • Великі та малі борошняні хрущаки;
 • Пилкоподібні зернові жуки;
 • Капрові жуки;
 • Моль;
 • Кліщі.

Читайте статтю Як позбутися довгоносиків в зерні: боротьба з довгоносиком

Чи безпечно застосовувати препарат «Пірігрен 50 ХТ»

Головний діючий компонент інсектициду – піріміфос-метил. Максимально допустима концентрація цього хімічного елементу в зерні становить 5 мг / кг. Під час проведення небулізації, навіть при високому дозуванні (8 л / 100 т), на 1 кг врожаю припадає 4 мг препарату. Тобто навіть при інтенсивному розпиленні показники знаходяться у нормі.
Дослідження показали, що обробка зерна за технологією, розробленою фірмою Sojam, ніяк не позначається на кінцевому продукті. У пиві та хлібобулочних виробах вміст речовини становить 0%.
предложение для фермеров

Що насправді позначається на якості зерна

Обробка врожаю інсектицидом – це лише один із кроків по забезпеченню надійного захисту зерна. Крім цього, на якість продукції впливають такі чинники:

 • Ретельна очистка. Після прибирання із сировини видаляють сміття, зелену масу та зернові домішки. Додатково може проводитися сортування на сепараторах;
 • Просушування та вентилювання. Для досягнення оптимального рівня вологості урожай обробляється в рециркуляційних сушарках під впливом високих температур. Активна вентиляція перешкоджає появі місць самозігрівання;
 • Контроль якості. Зберігання зерна в силосних баштах елеватора пов’язане з постійними коливаннями температури та вологості. При необхідності потрібно застосовувати активне вентилювання чи перезавантаження сховища.

Підтримка стабільного рівня температури та вологи, а також своєчасне проведення небулізації дозволяє зберігати зернові культури до 12 місяців без втрати якості.

Висновки

Метод холодного розпилення препарату «Пірігрен 50 ХТ» є повністю безпечним як для зерна, так і навколишнього середовища. При коректному застосуванні небулізації урожай не постраждає від атак шкідників і буде довго зберігатися в елеваторі.

  Якщо залишилися питання, заповніть форму