Хоча українські аграрії застосовують різні біологічні та хімічні засоби обробки рослин при вирощуванні, при зберіганні культур формується штучна екосистема. Ця екосистема стає ідеальним середовищем для розмноження різних комах. Навіть якщо в елеваторі буде мінімальна кількість блискіток, хрущаків, мукоєдів та інших шкідників, втрати зерна можуть сягати 25%.
Щоб вберегти врожай від якісної та кількісної втрати, сучасні аграрії використовують небулізацію. Це французька методика розпилення певних препаратів («Гранпротека, КЕ» та «Пірігрена 50, ХТ»), яка дозволяє знищити 100% шкідливих комах.
Небулізація зернових культур – це процес обробки зерна рідкими хімічними препаратами для захисту від шкідників.
Дізнатися більше про обробку можна у розділі сайту «Небулізація»
Вплив небулізації на якість зерна
В основі препаратів «Гранпротек, КЕ» та «Пірігрен 50, ХТ» лежать речовини піріміфос-метил та дельтаметрин — високоефективні інсектициди, що мають тривалу залишкову дію. І якщо використовувати їх за інструкцією (дотримуватися дозування), ніякої шкоди врожаю небулізація не принесе.
Розглянемо для прикладу дельтаметрин («Гранпротек, КЕ»):
- Згідно з міжнародними нормами, ця речовина може перебувати у зерновій культурі в концентрації від 1 до 2 мг/кг.
- При небулізації із застосуванням «Гранпротеку, КЕ» його дозування може становити 0,25-0,5 мг/кг.
- Висновок: навіть при максимально допустимій дозі препарату він не сягає нижньої мінімальної планки концентрації дельтаметрину в зерні.
Крім того, «Гранпротек, КЕ» на законодавчому рівні дозволений для застосування в Євросоюзі. І багато авторитетних аграріїв рекомендують його як ефективний метод боротьби з комахами, які здатні завдати шкоди кукурудзі, що експортується. Цей факт не можна не вважати «знаком якості» препарату.
Після обробки зерна «Гранпротеком, КЕ» його активні речовини не позначаються на властивості культури — її можна сміливо використовувати для виготовлення хлібобулочних виробів, пива тощо. Якість кінцевого продукту не страждає.
Як небулізація впливає на врожайність
Якщо говорити про врожайність, то на неї впливає багато чинників — починаючи від погодних умов і закінчуючи своєчасною обробкою культури від шкідників. Сучасні аграрії використовують різні методи прогнозування врожайності, тож підсумковий результат не буде сюрпризом. Інша справа — «Гранпротек, КЕ» та «Пірігрен 50, ХТ», які все активніше застосовуються у сільському господарстві.
За дотримання дозувань і правил небулізації ці препарати ніяк не здатні нашкодити врожаю. Навпаки — вони його зберігають, оскільки дозволяють вчасно позбутися шкідників та мають тривалий залишковий ефект (протягом 3-12 місяців захищають зерно від шкідників).
Більш того, «Гранпротек, КЕ» та «Пірігрен 50, ХТ» можна використовувати на будь-якому етапі роботи із зерновою культурою:
- у процесі завантаження в елеватор;
- при зберіганні;
- у процесі вивантаження.
Цими препаратами можна обробляти всі зернові культури. І вони допомагають довго зберегти урожай — це факт.