Якщо не вживати жодних превентивних заходів, сільськогосподарська сфера дуже вразлива перед різними шкідниками та хворобами. В Україні налічується майже сотня комах, яка здатна знищити пристойну частину врожаю. І це призводить до величезних збитків бізнесу.
Небулізація — найсучасніший і вкрай ефективний метод знищення шкідників. Він не шкідливий для врожаю та навколишнього середовища. Він є технологією холодного розпилення спеціальних інсектицидів «Пірігрен 50, ХТ» та «Гранпротек, КЕ».
Небулізація зернових культур – це процес обробки зерна рідкими хімічними препаратами для захисту від шкідників.
Дізнатися більше про обробку можна у розділі сайту «Небулізація»
Докладніше про застосування небулізації в сучасному сільському господарстві
Методом небулізації можна обробляти врожай на будь-якому етапі:
- під час завантаження в елеватор;
- під час зберігання;
- при розвантаженні.
У процесі обробки зерно покривається рівномірно дрібними частинками туману — інсектицидами, розміри яких складають не більше 10-20 мкм. Вони без проблем проникають у важкодоступні місця і тому гарантують високу ефективність.
При цьому після обробки культури «Пірігреном 50, ХТ» або «Гранпротеком, КЕ» загальний рівень вологості зерна залишається незмінним. А безпосередньо ефект від застосування інсектицидів настає через 3-4 дні — всі дорослі комахи гинуть у 100% обсязі.
Правильна техніка небулізації — запорука знищення 100% шкідників
Щоб забезпечити коректність небулізації, важливо дотримуватись правил роботи з обладнанням та грамотно розрахувати дозування речовин. По перше необхідно забезпечити рівномірне покриття зерна. По друге — не вплинути на властивості культури та досягти прогнозованого результату (знищення шкідників).
Що потрібно розуміти під «правильною технікою» небулізації та які моменти враховувати:
- Підготовка обладнання. Перед застосуванням розпилювачі мають бути ретельно очищені. А під час зберігання вони повинні бути чітко в тих умовах, які прописані в інструкції до конкретних розпилювачів.
- Застосування обладнання. Визначити правильне місце для розташування форсунки. Дуже важливо, щоб під час обробки інсектицидом був покритий весь масив зерна, поверхня кожної зернинки. Також необхідно правильно налаштувати розпилювачі в залежності від запланованого часу зберігання партії, її стану в момент обробки та умов зовнішнього середовища.
- Технічне обслуговування обладнання. Важливо час від часу перевіряти працездатність розпилювачів та всіх їх вузлів, запобігати серйозним поломкам усуваючи дрібні. Це забезпечить довговічність обладнання та його надійну роботу.
Залишились питання щодо застосування хімічних засобів?
Телефонуйте за номером +38 044 287 48 28
Які препарати використовують у небулізації
2 інсектициди, що гарантують 100% ефект при правильному застосуванні:
- «Пірігрен 50, ХТ» на основі піріміфос-метилу. Рідкий, готовий до застосування препарат. Ефективний проти всіх кліщів і комах, що мешкають у коморах. Може застосовуватися для обробки будь-яких видів зернових культур, крім бобових. Відрізняється контактною дією — комплексно впливає на шкідників.
- «Гранпротек, КЕ» на основі дельтаметрину. Концентрат емульсії, який перед застосуванням розчиняється водою. Забезпечує відмінний захист культур у процесі зберігання. Нерідко застосовується як основна речовина для обробки обладнання та складів. Знищує всі види: довгоносиків, зернової молі, хрущаків, інших шкідників.
Описані технології та препарати дозволені для застосування в Євросоюзі, мають 100% ефективність при боротьбі з комахами, не завдають шкоди ні довкіллю, ні зерну, ні здоров’ю людини. У сучасному українському сільському господарстві їх застосовують дедалі частіше.