ФРАНЦУЗСЬКА ТЕХНОЛОГІЯ ЗАХИСТУ ЗЕРНОВИХ
ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ: +38 044 287 48 28
  • Українська
  • Русский
Close
ФРАНЦУЗСЬКА ТЕХНОЛОГІЯ ЗАХИСТУ ЗЕРНОВИХ ФРАНЦУЗСКАЯ ТЕХНОЛОГИЯ ЗАЩИТЫ ЗЕРНОВЫХ
+38 044 287 48 28 contact@sojam.ua
Топ зернових елеваторів: які типи бувають

Для зберігання великих об’ємів пшениці та подібних культур використовують зерновий елеватор. Ця споруда відрізняється високою функціональністю у порівнянні зі звичайними складами. Окрім ємностей та приміщень для зберігання, в його комплекс може входити обладнання для обробки та переробки врожаю. Нижче будуть представлені найбільш популярні види елеваторів в аграрному секторі України.

Заготівельні елеватори

Левова частка нових споруд відноситься до цієї категорії. Заготівельний, або хлібоприймальний елеватор являє собою комплекс для базової обробки та подальшого зберігання пшениці. При наявності потужного приймально-відпускного обладнання підприємство може використовуватися ще й у якості перевалочного пункту.

Найчастіше зерно потрапляє до заготівельного елеватору прямо з поля або тимчасового сховища. Тому перед завантаженням у силоси його необхідно очистити та висушити. Робиться це таким чином:

  1. Попереднє очищення. За допомогою спеціального обладнання з урожаю видаляють рослинні залишки та домішки.
  2. Просушування. Через норію (пристрій для вертикального переміщення мас) пшениця потрапляє в силос для тимчасового зберігання вологого зерна. Звідти її дозовано переміщують на сушку. Оптимальна вологість для більшості культур – 14%.
  3. Первинне очищення. Норія транспортує висушені маси в інший силос. Звідти пшениця потрапляє в машину первинного очищення, де видаляють залишки домішок. Після цього зерно зважують та відправляють у силос для тривалого зберігання.

Заготівельний елеватор є універсальним рішенням для роботи із зерновими культурами. Окрім зберігання, він може застосовуватися для післязбиральної обробки врожаю та перевантаження із одного типу транспорту на інший (найчастіше із автомобільного на залізничний).

Базисні елеватори

У базисному сховищі тримають запаси для поточного споживання. Виробничий ланцюг зернового елеватора такого типу включає обладнання для очищення та сушіння. Однак переважно туди надходить вже оброблений врожай. Базисні споруди відрізняються від інших видів великою місткістю (від 100 до 150 тисяч тонн) та високою продуктивністю.

зерновой элеватор

Виробничі елеватори

Млинові та комбікормові заводи потребують регулярної переробки зернових для подальшого виробництва. За цієї причини на території таких підприємств все частіше можна зустріти власні елеватори. Їх місткість відповідає потужності заводу та варіюється у межах 10-150 тисяч тонн. Запасів повинно вистачати на 3-6 місяців безперебійної роботи.

За своїм функціоналом виробничий елеватор відрізняється від споруд інших видів. Тут немає потужного вантажного устаткування, як і зв’язку з морськими або ж/д вузлами (у більшості випадків). Увага в першу чергу приділяється якісній обробці зерна та захисту від шкідників. Оптимальним методом боротьби із жуками та кліщами є небулізація – розпорошення інсектициду під час завантаження чи вивантаження пшениці. Розроблена французькою компанією Sojam технологія забезпечує повне знищення шкідників та захист від повторного зараження терміном від 3 до 12 місяців.

Отримати більше інформації про метод розпилення можна у розділі «Небулізація»

Портові елеватори

Зерносховища в портах використовують для відвантаження запасів у судно з метою подальшого експорту, а також для прийому зерна морським шляхом. Зерновий елеватор такого типу має велику місткість (до 150 тисяч тонн), але при цьому не призначений для довгострокового зберігання.

У зв’язку з постійним зростанням експортних стандартів великі портові елеватори оснащуються додатковими обладнанням, а саме машинами для очищення та сушіння зерна. У разі зараження запасів шкідниками застосовується небулізація на етапі завантаження в сховище. Якщо комахи були виявлені безпосередньо перед відправкою, то в трюм судна закладають фумігант, який діє під час транспортування.

портовые элеваторы

Лінійні елеватори

Лінійний елеватор приймає зерно з автомобільного або ж/д транспорту. Потім проводиться очищення, сушіння, сортування та зважування. Оброблений врожай поміщається на зберігання терміном до 12 місяців. Захистити пшеницю від шкідників можна за допомогою небулізації.
Лінійні зерносховища поступаються іншим видам елеваторів за критерієм місткості, середній показник – 30-50 тисяч тонн. Цей обсяг розподіляється між 8-10 ємностями по 3-5 тисяч тонн кожна. Такий розподіл дозволяє зберігати різні види та класи зернових культур окремо один від одного. Сучасні лінійні елеватори повністю автоматизовані та керуються одним диспетчером.

Висновки

Залежно від цільового призначення зернові елеватори можуть мати різну місткість, продуктивність та навантажувальну потужність. Також все більше підприємств додають в комплекс обладнання для післязбиральної обробки сировини. Для боротьби зі шкідниками зазвичай застосовують небулізацію, так як цей метод сумісний із усіма типами норій в елеваторах.

    Якщо залишилися питання, заповніть форму